Buvo mūsų gimtadienis. Viena iš dovanų svečiams buvo monetos kalimo kūrybinė dirbtuvėlė. Kalė svečiai monetas, kalė. Viename moste vienu metu buvo galima stebėti ir džiugesį ir įtampą ir nekantrumą (kas gi gavosi? ar pasisekė?) ir kitokių mikro išgyvenimų. Nuogas faktas – išvyko ne tuščiomis. Nusikalę pinigų, jei vario, aliuminio ar žalvario apskritimą galima taip pavadinti.
Prisižadėjau visiems praskleisti monetos užsklandą. Svarbiausia, kad pats sau prisižadėjau ją praskleisti ir, kalbantis su savimi (o vėliau ir su Norvyda), susidėlioti ką gi galėtų reikšti moneta kaip simbolis, ką galėtų reikšti simboliai ant monetos ir kodėl dabar žmonėms reiktų būtent monetą dovanoti? Tiesa, iš karto buvo aišku, kad toli nuo savęs nepabėgsiu – iš seno papratimo pagrindinė užduotis suvokiama kaip reikalingų priemonių parengimas ir jų suteikimas žmonėms, o esminį darbą turi nuveikti patys – nusikalti. Bus vertingesnė. O užsimojus kūju, žiūrėk ir su savimi yra galimybė susitikti… Bet apie viską iš eilės. Turbūt ne tiek išsamiai, kiek norėtųsi, bet bent jau bus paliesti pagrindiniai elemetai. Sako, kūrybiškumas yra gebėti išardyti elemetus į atskirus objektus, daleles, reiškinius, ir gebėti sulipdyti iš jų visumą, kad ir naują. Ardom.
Kitokie projektai. Keista, galvojau nieko nebus ką apie šį simbolį parašyti, bet yra niuansas – tris kartus žodis „kitokie“ rašėsi su klaida: „kietoki“. Ne akmuo, ne vanduo, bet kažkas panašaus į molį. Molis – kietoka substancija. Tuo pačiu gan universali – jis minkštas, lengvai keičiantis formą. Tam taip pat reikia dėti pastangų ir gerai įgusti. Greitai apdžiūvęs paviršiuje jis gali būti kiek grubus ir sunkiau pramušamas, nors vidus vis dar minkštas. Kiečiausia būsena – išdegintas krosnyje ir dar nuglazūruotas. Toks jis ir ilgiausiai išlieka ir yra brangiausias… Pradedu maišytis ar čia veidrodis „kitokie projektai“ ar jame klientas šypsosi? Toks tokį sutiko, tai galima kartu judėti toliau.
Su nekantrumu laukiu tęsinio. Bus 12.