Praėjusią savaitę dvi Vilniaus universiteto (VU) psichologijos bakalaurės „Kitokių projektų“ biure pradėjo dviejų savaičių praktiką. Jos – pirmosios iš 4 grupių – kas dvi savaites ateis vis kiti praktikantai.

Merginoms kliuvo šaltas dušas – atėjo per Užgavėnes. Visi kepėme blynus. Ir praktikantėms sakėme – jei esate komandoje, ir jūs kepkite.

Tokia praktikos prasmė – leisti studentams pamatyti iš vidaus, kaip veikia organizacija, ką reiškia dirbti komandoje.

Suteikiame organizacinės psichologijos praktikos vietą, kad jaunieji psichologijos studentai pamatytų iš vidaus, kaip kolegos dirba su organizacijomis arba organizacijose.

Jos stebėjo, kaip planuojame seminarus, kaip pasiekiame klientus, bendraujame su jais, kaip seminarus vedame. Ir pačios turėjo progą prisidėti – kūrė įvairias užduotis seminarams.

Galėjo pasimatuoti darbą komandoje, atlikti užduotis, jas pristatyti.

Ši patirtis padės joms pasirinkti kryptį, ką daryti po bakalauro studijų. Būtent tada psichologijos studentai renkasi specializaciją.

Mums merginos padėjo kasdieniuose darbuose ir leido į save pažiūrėti iš šalies. Klausimai žmogaus, kuris mato viską šviežiomis akimis, yra itin vertingi.

Šią idėją – priimti praktikantus – atnešė Viktoras. Jis dirba Vilniaus universitete dėstytoju. Tiesa, ir anksčiau turėjome praktikantų iš VU ir Mykolo Romerio universiteto. Jie buvo „ilgalaikiai“ – kartu su mumis būdavo porą mėnesių.

Visiems buvusiems ir esamiems praktikantams sakome ačiū ir laukiame būsimųjų. Tikime, kad būsite puikūs psichologai ir komandų nariai.