Fotografijos autorius: Jose Téllez įkelta per photopin (cc)

Fotografijos autorius: Jose Téllez įkelta per photopin (cc)

Greitai įpusės vasara. Tikimės, kad šauniai atostogaujate. Tuo tarpu „Kitokie projektai“ dirba!

Šią savaitę „Kitokių projektų“ konsultantė Vilija Girgždė startavo su tarptautiniu projektu „PsyCris“, kurio vienas iš tikslų – sukurti mokomąją medžiagą tiems, kurie reaguotų ištikus katastrofoms.

„Niekas katastrofoms labai nesiruošia. O projekto „PsyCris“ iniciatoriai nori, kad tuo Europoje būtų domimasi. Projekto užduotis – ištirti ir įvertinti, kaip į krizes – žmonių ar gamtos stichijų sukeltas nelaimes – galėtų atsiliepti organizuotos bendruomenės. Tarkime, toks judėjimas kaip „Darom“, kai žmonės vieną dieną šluojasi, renka šiukšles, kitaip tvarkosi. Ar jie būtų pajėgūs mobilizuotis per dideles nelaimes? Tai būtų nekvalifikuoti gelbėtojai šalia kvalifikuotų. Kai krizė nutinka, reaguoti turėtų ne tik kariuomenė, ugniagesiai, policija“ – pasakojo projekto koordinatorė.

„Kitokie projektai“ tarptautiniame projekte „PsyCris“ dalyvaus kaip mokymo medžiagos kūrėjai, atliks galimybių studiją. Vienas iš projekto rezultatų bus sukurta mokomoji medžiaga organizuotoms bendruomenėms.

vilijaProjekte „PsyCris“ dalyvauja 11 partnerių iš 5 šalių – Vokietijos, Austrijos, Ispanijos, Izraelio ir Lietuvos. Universitetai, nevyriausybinės organizacijos iš kitų šalių įvertins streso diagnostikos ir įveikimo galimybes.

„Kuriame produktą visai Europai, prisidedam prie bendrų dalykų, galime tuo didžiuotis“, – sakė Vilija.

Projektas „PsyCris“ truks trejus metus. Šią savaitę projektas pradedamas įgyvendinti. Daugiau apie jį pranešime vėliau.